Цена 1 часа рабочей силы, как правило снижается.
Софіївська виправна колонія (№45)
Материал из m-17.info
Софіївська виправна колонія (№45)
53121 с. Макорти Софіївського району Дніпропетровської області, тел. (056) 502-10-78
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ у Постанові від 31 серпня 2000 р. N 1367 звільнив від сплати податку за землю до бюджету за 2000 рік. Розмір земельної ділянки - 5 гектарів.
Заснована у листопаді 1956р., коли на підставі наказу МОГП СРСР від 14.10.1954 р. №146 в с.Макорти Софіївського району Дніпропетровської області було утворено лікувально-трудовий профілакторій для утримання осіб, яким призначено примусове лікування від алкоголізму. На той час, як свідчать колишні працівники установи, колонія являла собою 4 пристосованих житлових приміщення барачного типу, де розміщувались 250 засуджених, які працювали на будівництві греблі Макортівського водосховища, генеральним підрядником якого був трест 'Криворіжводобуд".
Восени 1959 р. розпочалось інтенсивне будівництво установи закритого типу для утримання засуджених за тяжкі злочини. Вже на початку 1961 р. установа мала необхідні атрибути колонії-основне загородження, системи охорони, транспортний КПП, комунально-побутові об'єкти.
Софіївська виправна колонія суворого режиму для утримання одноразово засуджених розпочала функціонування з 1962 р., на той час у ній утримувалось у середньому 950-1000 осіб. У системі місць позбавлення волі колишнього СРСР установа суворого режиму була спеціалізованим закладом для утримання засуджених інвалідів практично з усіх регіонів України.
З початку існування колонії велась повномасштабна робота щодо будівництва її основних об'єктів, розширення соціально* інфраструктури селища, в якому мешкали співробітники установи, які складали майже 95% усього населення. У 1969 р. споруджено 12 житлових будинків для співробітників на 56 квартир, споруджено приміщення військової казарми для військовослужбовців роти охорони ВВ СРСР. Поряд з вирішенням питань будівництва житла для співробітників, не менш активно вирішувались питання поліпшення комунально-побутових умов для засуджених. Так, у 1979-1986 рр. була побудована практично нова установа. У 1980 р. введено в дію приміщення адміністративної споруди, медико-санітарна частина на 150 ліжок, кімнати побачень засуджених.
У квітні 1985 р. введено в експлуатацію 6-ти житлових двоповерхових споруд для утримання засуджених, адміністративний корпус з черговою частиною, тоді загальний вигляд установи приведено до існуючого сьогодні стану, вирішено складну проблему утримання засуджених у непристосованих бараках з пічним опаленням, відсутністю необхідних комунально-побутових умов.
У 1982 р. введено в дію 24-квартирний будинок, у жовтні 1987 р. та в серпні 1993 р. здано в експлуатацію ще два 30-квартирних будинки, що дало змогу частково вирішити проблему житла для працівників установи.
У відповідності з вимогами КВК України та наказу ДДУПВП від 10.10.2003 р. № 187 установі надано статус середнього рівня безпеки, вона реформована в спеціалізований заклад для утримання інвалідів
І-ІІ груп, які потребують стороннього догляду та реабілітації з плановим наповненням 1300 осіб.
Проводиться робота щодо вдосконалення системи охорони. У 2004 р. була практично завершена робота по заміні основної та маскувальної огорож, система ІТЗО приведена до встановлених вимог, на периметрі встановлені сучасні системи відеоспостереження, здійснюється планова робота по встановленню систем відеоспостереження в житловій та виробничій зонах, приміщеннях лікувального закладу. Впродовж 2004 р. проведено значний обсяг робіт з капітального ремонту приміщень лікувального закладу та кімнат для тривалих і короткострокових побачень. Розпочато спорудження молитовного храму УПЦ Київського патріархату.
На виборах народних депутатів України 2006р. в колонії працювала Спеціальна Виборча Дільниця СВД № 151, ТВО № 36 Дніпропетровської області.
У різні роки установу очолювали:
І. І. Арсеєв, М. М. Єрмоленко, В. Р. Годинник, Федорченко Микола Іванович
Наданий час її очолює начальник Восьмак Віктор Петрович.